GraphQL Views (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: Field
el: Πεδίο

en: Fields
el: Πεδία

en: String
el: Φράση

en: Entity
el: Οντότητα

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή
