GraphQL Views (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Field
ja: フィールド

en: Fields
ja: フィールド

en: String
ja: 文字列

en: Entity
ja: エンティティ

en: Float
ja: 浮動小数点数値

en: Alias
ja: エイリアス

en: Boolean
ja: 真偽値

en: Raw output
ja: 未加工の出力

en: You have no fields. Add some to your view.
ja: フィールドがありません。ビューに追加してください。

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ja: システム内部名称には、半角英数字とハイフン、アンダースコアのみ利用できます。

en: All field aliases must be unique
ja: すべてのフィールドエイリアスはユニークでなければなりません

en: Use entities as row data.
ja: エンティティを行データとして使用します。

en: Use fields as row data.
ja: 行のデータとしてフィールドを使用。

en: Alias for @id
ja: @id のエイリアス

en: Raw output for @id
ja: @idの未加工の出力
