GraphQL Views (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (5 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Fields
jv: Field

en: String
jv: Tembung

en: Float
jv: Pecahan

en: Alias
jv: Singlon
