GraphQL Views (8.x-1.0) - en to lv translation catalogue (8 entries)

en: Type
lv: Veids

en: Field
lv: Lauks

en: Fields
lv: Lauki

en: String
lv: Virkne

en: Entity
lv: Entītija

en: Float
lv: Daļskaitlis

en: Alias
lv: Aizstājvārds

en: Boolean
lv: Loģiskais datu tips
