GraphQL Views (8.x-1.0) - en to ml translation catalogue (5 entries)

en: Type
ml: തരം

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Float
ml: ഫ്ലോട്ട്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
