GraphQL Views (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Fields
pt: Campos

en: String
pt: Expressão

en: Entity
pt: Entidade

en: Float
pt: Vírgula flutuante

en: Alias
pt: URL alternativo

en: Boolean
pt: Boleano

en: Raw output
pt: Output sem formatação

en: You have no fields. Add some to your view.
pt: Não tem campos. Adiciona alguns à sua view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pt: O nome máquina deve conter apenas letras, números, travessões e sublinhados.

en: All field aliases must be unique
pt: Todos os campos alternativos devem ser únicos.

en: Use entities as row data.
pt: Use entidades como dados de linha.

en: Use fields as row data.
pt: Use campos como dados de linha.

en: Alias for @id
pt: Caminho alternativo para @id

en: Raw output for @id
pt: Saída sem formatação para @id
