GraphQL Views (8.x-1.0) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Type
ur: قِسم

en: Field
ur: فیلڈ

en: String
ur: سطر

en: Float
ur: کسری عدد

en: Boolean
ur: بولین
