GraphQL Views (8.x-1.1) - en to az translation catalogue (8 entries)

en: Type
az: Növ

en: Field
az: Sahə

en: Fields
az: Sahələr

en: String
az: Mətn

en: Entity
az: Entiti

en: Float
az: Kəsr ədəd

en: Alias
az: Ləqəb

en: Boolean
az: Məntiq
