GraphQL Views (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Type
cy: Math

en: Field
cy: Maes

en: Fields
cy: Meysydd

en: String
cy: Llinyn

en: Alias
cy: Arallenw
