GraphQL Views (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Field
fa: فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: String
fa: رشته

en: Entity
fa: عنصر

en: Float
fa: شناور

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Boolean
fa: منطقی
