GraphQL Views (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Field
gl: Campo

en: Fields
gl: Campos

en: String
gl: Cadea

en: Entity
gl: Entidade

en: Float
gl: Coma flotante

en: Boolean
gl: Booleano
