GraphQL Views (8.x-1.1) - en to gu translation catalogue (7 entries)

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Float
gu: ફ્લોટ

en: Alias
gu: ઉપનામ

en: Boolean
gu: બૂલિયન
