GraphQL Views (8.x-1.1) - en to hy translation catalogue (6 entries)

en: Type
hy: Տեսակ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: String
hy: Տող

en: Float
hy: Լողացող

en: Boolean
hy: Բուլյան
