GraphQL Views (8.x-1.1) - en to vi translation catalogue (7 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: Field
vi: Trường

en: Fields
vi: Các trường

en: String
vi: Chuỗi

en: Float
vi: Số thực

en: Alias
vi: Tên giả

en: Boolean
vi: Kiểu Bool
