GraphQL Views (8.x-1.1) - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: Field
ku: خانە

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Float
ku: ژمارەی کەرت

en: Alias
ku: نازناو

en: Boolean
ku: بوولی
