GraphQL Views (8.x-3.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Field
it: Campo

en: Fields
it: Campi

en: Entity
it: Entità

en: Raw output
it: Output non elaborato

en: You have no fields. Add some to your view.
it: Non ci sono campi. Aggiungine alcuni alla vista.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere solo lettere, numeri, trattini ed underscore.

en: All field aliases must be unique
it: Tutti gli alias dei campi devono essere univoci

en: Use entities as row data.
it: Utilizzare le entità come dati di riga.

en: Alias for @id
it: Alias per @id

en: Raw output for @id
it: Output non elaborato per @id
