Group Membership Request (1.0.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Approve
fr: Approuver

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: All
fr: Tout

en: Roles
fr: Rôles

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Membership requests
fr: Demandes d'adhésion

en: Offset
fr: Décalage

en: Reject
fr: Rejeter

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Request group membership
fr: Demander à faire partie du groupe

en: Master
fr: Principal

en: Parent group
fr: Groupe parent

en: Requested on
fr: Demandé(e) le

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: Group content User
fr: Contenu de l'utilisateur pour le groupe

en: Membership request approved
fr: Demande d'adhésion approuvée

en: Allows users to request access to Groups
fr: Permet aux utilisateurs de demander l'accès aux groupes

en: Approve membership
fr: Approuver l'adhésion

en: Membership request rejected
fr: Demande d'adhésion rejetée

en: Request status
fr: Statut de la demande

en: Approved/Rejected by
fr: Approuvé(e)/Rejeté(e) par

en: Adds users as requesters for the group.
fr: Ajoute les utilisateurs en tant que demandeurs pour le groupe.

en: No membership requests available.
fr: Aucune demande d'adhésion n'est en attente.
