Group Membership Request (1.0.0-rc10) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Approve
it: Approva

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Group
it: Gruppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Membership requests
it: Richieste di iscrizione

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
