Group Membership Request (1.0.0-rc2) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Name
bn: নাম

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা
