Group Membership Request (1.0.0-rc7) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Approve
uk: Схвалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Group
uk: Група

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Apply
uk: Застосувати

en: Membership requests
uk: Прохання стати учасниками групи

en: Offset
uk: Зміщення

en: Reject
uk: Відмовити

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Request group membership
uk: Запит на вступ до групи

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне
