Group Membership Request (1.1.2) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Approve
ja: 承認

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Group
ja: グループ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Roles
ja: 役割

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Apply
ja: 適用

en: Approve membership request
ja: 参加申し込みを承認

en: Membership requests
ja: 参加申し込み

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The name of the user you want to make a member
ja: メンバーにしたいユーザーの名前
