Group Membership Request (2.1.0) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Group
nl: Groep

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Name
nl: Naam

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Apply
nl: Toepassen

en: About
nl: Over

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Request group membership
nl: Groepslidmaatschap aanvragen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Parent group
nl: Bovenliggende groep

en: The name of the user you want to make a member
nl: De naam van de gebruiker die u lid wilt maken
