Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
ca: Atribut

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Class
ca: Classe

en: Grid
ca: Graella

en: Columns
ca: Columnes

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: Field types
ca: Tipus de camps
