Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
de: Attribut

en: Number of columns
de: Anzahl der Spalten

en: Class
de: Klasse

en: Grid
de: Raster

en: Columns
de: Spalten

en: About
de: Über

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Field types
de: Feldtypen
