Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
eu: Atributua

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Grid
eu: Sareta

en: About
eu: (r)i buruz

en: Uses
eu: Erabilerak

en: Field types
eu: Eremu motak
