Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
gl: Atributo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Class
gl: Clase

en: Grid
gl: Grella

en: About
gl: Información

en: Uses
gl: Usos
