Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
oc: Atribut

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Grid
oc: Grasilha

en: Columns
oc: Colomnas

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges
