Grid Widget (1.0.0-rc3) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
fr: Attribut

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Class
fr: Classe

en: Grid
fr: Grille

en: Columns
fr: Colonnes

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Field types
fr: Types de champs
