Grid builder (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva
