GridStack (3.0.2) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: default
oc: defaut

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Background
oc: Rèireplan

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Main settings
oc: Paramètres principals

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Width
oc: Largor

en: Media
oc: Mèdia

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Close
oc: Tampar

en: Source
oc: Font

en: Revert
oc: Restablir

en: Style
oc: Estil

en: Installed
oc: Installat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Form
oc: Formulari

en: Debug
oc: Depuracion

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Column
oc: Colomna

en: Variants
oc: Variantas

en: Styles
oc: Estils

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
