GridStack (3.0.3) - en to hu translation catalogue (71 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: default
hu: alapértelmezés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Background
hu: Háttér

en: Icon
hu: Ikon

en: ID
hu: Azonosító

en: Main settings
hu: Fő beállítások

en: Configure
hu: Beállít

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Width
hu: Szélesség

en: Range
hu: Tartomány

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Color
hu: Szín

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: top
hu: fent

en: Close
hu: Bezár

en: Source
hu: Forrás

en: Extras
hu: Extrák

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Updating
hu: Frissítés

en: Deleting
hu: Törlés

en: Style
hu: Stílus

en: Installed
hu: Telepített

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Form
hu: Űrlap

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Classes
hu: Osztályok

en: Skin
hu: Smink

en: Animation
hu: Animáció

en: Column
hu: Oszlop

en: selected
hu: kiválasztott

en: Variants
hu: Variánsok

en: Two columns
hu: Két oszlop

en: Styles
hu: Stílusok

en: Min width
hu: Minimális szélesség

en: Saving
hu: Mentés

en: Wrapper
hu: Befoglaló

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: Div
hu: Szakasz

en: One column
hu: Egy oszlop

en: Three columns
hu: Három oszlop

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Builder
hu: Szerkesztő

en: Update widget
hu: Frissítési felületi elem

en: Remove @label
hu: @label eltávolítása

en: Opening media library.
hu: Médiakönyvtár megnyitása.

en: Removing @label.
hu: @label eltávolítása.

en: Adding selection.
hu: Kiválasztás hozzáadása.

en: Added one media item. | Added @count media items.
hu[0]: Egy médiaelem hozzáadva.
hu[1]: @count médiaelem hozzáadva.
