GridStack (8.x-2.11) - en to bo translation catalogue (50 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Read more
bo: དེ་ལས་མང་པོ་ཀློག་པ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: default
bo: སོར་འཇོག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Global settings
bo: སྤྱི་ཁྱབས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Thumbnail
bo: བསྡུས་རིས།

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Blog
bo: ཟིན་བྲིས

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Source
bo: ཁུངས

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཟིན

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Float
bo: སིལ་གྲངས་ཐུང་བ

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Debug
bo: སྐྱོན་སེལ

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Variants
bo: བྱེ་བྲག

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
