GridStack (8.x-2.12-beta1) - en to pl translation catalogue (63 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: default
pl: domyślny

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Back
pl: Wstecz

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Background
pl: Tło

en: Icon
pl: Ikona

en: Main settings
pl: Główne ustawienia

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Width
pl: Szerokość

en: Range
pl: Zasięg

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Color
pl: Kolor

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Provider
pl: Usługodawca

en: top
pl: góra

en: Close
pl: Zamknij

en: Source
pl: Źródło

en: Extras
pl: Dodatki

en: Revert
pl: Przywróć

en: Updating
pl: Aktualizowanie

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Style
pl: Styl

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Classes
pl: Klasy

en: Skin
pl: Skórka

en: Animation
pl: Animacja

en: Column
pl: Kolumna

en: Margin
pl: Margines

en: selected
pl: zaznaczone

en: Variants
pl: Warianty

en: Color palettes
pl: Palety kolorów

en: Styles
pl: Style

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Add media
pl: Dodaj media

en: One column
pl: Jedna kolumna

en: No classes
pl: Brak klas

en: Responsive Image
pl: Responsywny Obraz

en: Update widget
pl: Aktualizuj kontrolkę

en: Remove @label
pl: Usuń @label

en: Opening media library.
pl: Otwieranie biblioteki mediów

en: Removing @label.
pl: Usuwanie @label.
