GridStack (8.x-2.12-rc1) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: default
nl: standaard

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Background
nl: Achtergrond

en: Icon
nl: Pictogram

en: Main settings
nl: Algemene instellingen

en: Configure
nl: Instellen

en: Options
nl: Opties

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Width
nl: Breedte

en: Range
nl: Bereik

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Color
nl: Kleur

en: Attributes
nl: Attributen

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: top
nl: bovenkant

en: Close
nl: Sluiten

en: Source
nl: Bron

en: Extras
nl: Extra's

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Updating
nl: Bezig met bijwerken

en: Deleting
nl: Bezig met verwijderen

en: Style
nl: Stijl

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Apply
nl: Toepassen

en: Float
nl: Zwevendekommagetal

en: Form
nl: Formulier

en: Classes
nl: Klassen

en: Auto
nl: Automatisch

en: Skin
nl: Uiterlijk

en: Animation
nl: Animatie

en: Column
nl: Kolom

en: Margin
nl: Marge

en: selected
nl: geselecteerd

en: Variants
nl: Varianten

en: Two columns
nl: Twee kolommen

en: Color palettes
nl: Kleurenpaletten

en: Styles
nl: Stijlen

en: Saving
nl: Opslaan

en: Add media
nl: Media toevoegen

en: One column
nl: Één kolom

en: Three columns
nl: Drie kolommen

en: Remove @label
nl: @label verwijderen

en: Opening media library.
nl: Media-library openen.

en: Removing @label.
nl: Bezig met verwijderen van @label.

en: Adding selection.
nl: Selectie toevoegen.

en: Added one media item. | Added @count media items.
nl[0]: Een media-item toegevoegd
nl[1]: @count media-items toegevoegd.

en: Media has been removed.
nl: Media is verwijderd.
