GridStack (8.x-2.12-rc2) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: default
cy: rhagosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Global settings
cy: Gosodiadau eang

en: Width
cy: Lled

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Color
cy: Lliw

en: Not installed
cy: Heb ei osod

en: Close
cy: Yn agos

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Style
cy: Arddull

en: Apply
cy: Ceisio

en: Column
cy: Colofn
