GridStack (8.x-2.12-rc3) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: default
ar: المبدئي

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Icon
ar: أيقونة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Options
ar: الخيارات

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Width
ar: العرض

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Color
ar: اللون

en: Attributes
ar: سمات

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Provider
ar: المزود

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source
ar: المصدر

en: Revert
ar: استرجع

en: Style
ar: نمط

en: Installed
ar: مثبت

en: Apply
ar: تطبيق

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Form
ar: النموذج

en: Debug
ar: تنقيح

en: Variants
ar: المتغيرات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
