GridStack (8.x-2.12-rc3) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Background
it: Sfondo

en: Icon
it: Icona

en: Main settings
it: Impostazioni principali

en: Configure
it: Configura

en: Options
it: Opzioni

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Width
it: Larghezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Color
it: Colore

en: Attributes
it: Attributi

en: Not installed
it: Non installato

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Source
it: Sorgente

en: Revert
it: Ripristina

en: Updating
it: Aggiornamento in corso

en: Style
it: Stile

en: Installed
it: Installato

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Apply
it: Applica

en: Float
it: Virgola mobile

en: Classes
it: Classi

en: Skin
it: Tema grafico

en: Column
it: Colonna

en: Variants
it: Varianti

en: Styles
it: Stili

en: Saving
it: Salvataggio

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Master
it: Principale

en: Responsive Image
it: Immagine responsive
