GridStack (8.x-2.12-rc3) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Background
tr: Arkaplan

en: Icon
tr: Simge

en: Main settings
tr: Temel ayarlar

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Width
tr: Genişlik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Color
tr: Renk

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: top
tr: üst

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Source
tr: Kaynak

en: Revert
tr: Geri al

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Installed
tr: Kurulu

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Apply
tr: Uygula

en: Float
tr: Kesirli

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Column
tr: Sütun

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Styles
tr: Biçemler

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası

en: Responsive Image
tr: Duyarlı Görsel
