GridStack (8.x-2.12-rc4) - en to kn translation catalogue (46 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: top
kn: ಮೇಲ್ಭಾಗ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Updating
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Saving
kn: ಛಾಯೆ
