GridStack (8.x-2.12) - en to pt translation catalogue (67 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Ler mais

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: default
pt: predefinido

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Help
pt: Ajuda

en: Background
pt: Fundo

en: Icon
pt: Ícone

en: Main settings
pt: Definições principais

en: Configure
pt: Configurar

en: Options
pt: Opções

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Width
pt: Largura

en: Range
pt: Intervalo

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Color
pt: Cor

en: Attributes
pt: Atributos

en: Blog
pt: Blogue

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Source
pt: Fonte

en: Revert
pt: Reverter

en: Updating
pt: Em atualização

en: Style
pt: Estilo

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Float
pt: Vírgula flutuante

en: Form
pt: Formulário

en: Debug
pt: Depuração

en: Auto
pt: Automático

en: Animation
pt: Animação

en: Column
pt: Coluna

en: Margin
pt: Margem

en: Variants
pt: Variações

en: Two columns
pt: Duas colunas

en: Help?
pt: Ajuda?

en: Styles
pt: Estilos

en: Saving
pt: Guardando

en: Wrapper
pt: Invólucro

en: Add media
pt: Adicionar media

en: One column
pt: Uma coluna

en: Master
pt: Principal

en: Builder
pt: Construtor

en: Update widget
pt: Atualizar widget

en: Remove @label
pt: Remover @label

en: Opening media library.
pt: A abrir a biblioteca de media.

en: Removing @label.
pt: Removendo @label.

en: Adding selection.
pt: Adicionando seleção.

en: Added one media item. | Added @count media items.
pt[0]: Adicionado um item de media.
pt[1]: Adicionados @count itens de media.

en: Media has been removed.
pt: A media foi removida.
