GridStack (8.x-2.13) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Delete
da: Slet

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: default
da: standard

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Background
da: Baggrund

en: Icon
da: Ikon

en: Main settings
da: Generelle indstillinger

en: Configure
da: Konfigurér

en: Options
da: Valg

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Width
da: Bredde

en: Range
da: Spænd

en: Color
da: Farve

en: Attributes
da: Attributter

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Provider
da: Udbyder

en: Close
da: Luk

en: Source
da: Kilde

en: Revert
da: Gendan

en: Updating
da: Opdaterer

en: Style
da: Typografi

en: Installed
da: Installeret

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Apply
da: Udfør

en: Float
da: Kommatal

en: Form
da: Formular

en: Classes
da: Klasser

en: Column
da: Kolonne

en: Variants
da: Varianter

en: Two columns
da: To spalter

en: Saving
da: Gemmer

en: Add media
da: Tilføj media

en: One column
da: Én spalte

en: Three columns
da: Tre spalter

en: Responsive Image
da: Responsivt billede
