GridStack (8.x-2.13) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: default
ja: デフォルト

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Background
ja: 背景

en: Icon
ja: アイコン

en: Main settings
ja: 主な設定

en: Configure
ja: 設定

en: Options
ja: オプション

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Width
ja: 幅

en: Range
ja: 範囲

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Color
ja: 色

en: Attributes
ja: 属性

en: Blog
ja: ブログ

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Close
ja: 閉じる

en: Source
ja: ソース

en: Revert
ja: 戻す

en: Updating
ja: アップデート中

en: Style
ja: スタイル

en: Installed
ja: インストール済み

en: Duplicate
ja: 複製

en: Apply
ja: 適用

en: Float
ja: 浮動小数点数値

en: Form
ja: フォーム

en: Debug
ja: デバッグ

en: Classes
ja: クラス

en: Skin
ja: スキン

en: Animation
ja: アニメーション

en: Column
ja: カラム

en: selected
ja: 選択済

en: Styles
ja: スタイル

en: Min width
ja: 最小の幅

en: Saving
ja: 保存中

en: Add media
ja: メディアを追加

en: One column
ja: 1カラム

en: No classes
ja: 未設定

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント

en: Responsive Image
ja: レスポンシブ画像

en: Update widget
ja: ウィジェットを更新

en: Remove @label
ja: @labelを削除

en: Opening media library.
ja: メディアライブラリーを開いています。

en: Removing @label.
ja: @labelを削除しています。

en: Added one media item. | Added @count media items.
ja[0]: 1個のメディアアイテムを追加しました。
ja[1]: @count個のメディアアイテムを追加しました。
