GridStack (8.x-2.13) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: default
uk: замовчування

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Background
uk: Тло

en: Icon
uk: Іконка

en: Main settings
uk: Основні налаштування

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Options
uk: Опції

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Width
uk: Ширина

en: Range
uk: Діапазон

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Color
uk: Колір

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Blog
uk: Блоґ

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Provider
uk: Постачальник

en: top
uk: зверху

en: Close
uk: Закрити

en: Source
uk: Джерело

en: Extras
uk: Додаткові

en: Revert
uk: Відновити

en: Updating
uk: Оновлення

en: Deleting
uk: Видалення

en: Style
uk: Стиль

en: Installed
uk: Встановлено

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Apply
uk: Застосувати

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Form
uk: Форма

en: Debug
uk: Зневадження

en: Classes
uk: Класи

en: Auto
uk: Авто

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Animation
uk: Анімація

en: UI
uk: Інтерфейс

en: Column
uk: Колонка

en: Margin
uk: Відступ

en: selected
uk: обране

en: Stamps
uk: Марки

en: Variants
uk: Варіанти

en: Two columns
uk: Дві колонки

en: Optimized
uk: Оптимізовано

en: Styles
uk: Стилі

en: Saving
uk: Зберігання

en: Wrapper
uk: Обгортка

en: Add media
uk: Додати медіа

en: One column
uk: Одна колонка

en: Three columns
uk: Три колонки

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Grids
uk: Сітки

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Builder
uk: Конструктор

en: Responsive Image
uk: Адаптивне зображення

en: Update widget
uk: Оновити віджет

en: Remove @label
uk: Вилучити @label

en: Opening media library.
uk: Відкриття медіатеки

en: Removing @label.
uk: Вилучення @label.

en: Adding selection.
uk: Додавання вибраного.

en: Added one media item. | Added @count media items.
uk[0]: Додано @count медіа-об'єкт.
uk[1]: Додано @count медіа-об'єкти.
uk[2]: Додано @count медіа-об'єктів.

en: Media has been removed.
uk: Медіа було вилучено.
