GridStack (8.x-2.6) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: default
id: standar

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Icon
id: Ikon

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Width
id: Lebar

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Color
id: Warna

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Provider
id: Penyedia

en: top
id: atas

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source
id: Sumber

en: Revert
id: Kembali

en: Updating
id: Memperbarui

en: Style
id: Gaya

en: Installed
id: Terinstal

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Apply
id: Terapkan

en: Float
id: Pecahan

en: Form
id: Formulir

en: Skin
id: Kulit

en: Column
id: Kolom

en: Styles
id: Gaya

en: Saving
id: Menyimpan

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Responsive Image
id: Gambar Responsif
