GridStack (8.x-2.8) - en to bg translation catalogue (30 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Type
bg: Тип

en: List
bg: Списък

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Read more
bg: Пълен текст

en: Edit
bg: Редактирай

en: Reset
bg: Рестартирай

en: default
bg: по подразбиране

en: - None -
bg: - Не -

en: Weight
bg: Тегло

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Back
bg: Назад

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Options
bg: Параметри

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Media
bg: Медия

en: Color
bg: Цвят

en: Blog
bg: Блог

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Source
bg: Източник

en: Revert
bg: Връщане

en: Apply
bg: Търси
