GridStack (8.x-2.8) - en to he translation catalogue (54 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Read more
he: קראו עוד

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: default
he: ברירת מחדל

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Icon
he: סמל

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Width
he: רוחב

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Desc
he: יורד

en: Color
he: צבע

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Blog
he: בלוג

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Provider
he: ספק

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Source
he: מקור

en: Extras
he: תוספות

en: Revert
he: שחזור

en: Updating
he: עדכון

en: Style
he: סגנון

en: Installed
he: מותקן

en: Duplicate
he: שכפול

en: Apply
he: החל

en: Float
he: צף

en: Form
he: טופס

en: Debug
he: אתר באגים

en: Skin
he: עיצוב

en: Column
he: עמודה

en: Variants
he: וריאנטים

en: Styles
he: סגנונות

en: Saving
he: שומר

en: Add media
he: הוספת מדיה

en: Asc
he: סדר עולה

en: One column
he: טור אחד

en: Master
he: מאסטר
