GridStack (8.x-2.8) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Icon
hi: चिन्ह

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Color
hi: रंग

en: Attributes
hi: गुण

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Source
hi: स्रोत

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Style
hi: अंदाज

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Apply
hi: लागू करें

en: Float
hi: फ्लोट

en: Debug
hi: डिबग

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
