GridStack (8.x-2.9) - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: default
eu: lehenetsia

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Back
eu: Itzuli

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: ID
eu: IDa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Options
eu: Aukerak

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Width
eu: Zabalera

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Desc
eu: Beheraka

en: Color
eu: Kolore

en: Blog
eu: Bloga

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Close
eu: Itxi

en: Source
eu: Iturburua

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Style
eu: Estiloa

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Apply
eu: Ezarri

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: Column
eu: Zutabe

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Styles
eu: Estiloak

en: Asc
eu: Goraka
