Group (2.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (85 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Delete group
ar: حذف المجموعة

en: Administration
ar: الإدارة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Exclude
ar: إقصاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Title field label
ar: لافتة حقل العنوان

en: Revisions
ar: المراجعات

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Nodes
ar: العقد

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: group
ar: مجموعة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Install
ar: تثبيت

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Reference
ar: مرجع

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Installed
ar: مثبت

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: Provided by
ar: موفّر من طرف

en: Available
ar: متوفّر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: Save permissions
ar: حفظ الصلاحيات

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Add new content
ar: إضافة محتوى جديد

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: @type %title has been updated.
ar: تم تحديث ال@type‏ %title.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ar: حذُفت مراجعة @type %title بتاريخ %revision-date.

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Edit %label
ar: تحرير %label
