Group (2.3.0) - en to ro translation catalogue (123 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Administration
ro: Administrare

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: Title field label
ro: Etichetă câmp titlu

en: Revisions
ro: Revizii

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Nodes
ro: Noduri

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Members
ro: Membri

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Install
ro: Instalare

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Reference
ro: Referință

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Installed
ro: Instalat

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Permission
ro: Permisiune

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ro: @type: pentru %title revizia %revision a fost ștearsă.

en: Provided by
ro: Furnizat de

en: Available
ro: Disponibil

en: Edit node
ro: Editează nod

en: Offset
ro: Decalaj

en: Joined
ro: Înscris

en: Delete node
ro: Ștergeți nodul

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Admin
ro: Administrator

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: Created on
ro: Creat pe

en: Config
ro: Configurație

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: Group nodes
ro: Noduri de grup

en: Group types
ro: Tipuri de grupuri

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ștearsă.

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Group type
ro: Tipul de grup

en: Edit permissions
ro: Editează permisiuni

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: Content label
ro: Etichetă de conținut

en: Edit relation
ro: Editați legătura

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Group role
ro: Rolul în grup

en: %type_name: Create new group
ro: %type_name: Creați un grup nou

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: Find and manage groups, group types and group settings.
ro: Găsiți și gestionați grupuri, tipuri de grupuri și setări de grup.

en: Configure group types.
ro: Configurați tipurile de grupuri.

en: Configure the general group module settings.
ro: Configurați setările generale ale modulului de grup.

en: Administer group settings
ro: Administrați setările de grup

en: Group type name
ro: Numele tipului de grup

en: No members available.
ro: Nu există membri disponibili.

en: Lists all of the nodes that have been added to a group.
ro: Lista tuturor nodurile care au fost adăugate la un grup.

en: View relation link
ro: Vezi link-ul de legături

en: View relation
ro: Vezi legătura

en: Edit relation link
ro: Editați link-ul de legătură

en: Delete relation link
ro: Ștergeți legătura de relație

en: Edit node link
ro: Editarea legăturii de nod

en: Link to edit Content
ro: Link pentru a edita conținutul

en: Delete node link
ro: Ștergerea legăturii de nod

en: Link to delete Content
ro: Link pentru a șterge conținutul

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
ro: {{ arguments.gid|placeholder }} membri

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
ro: {{ arguments.gid|placeholder }} noduri

en: Pretty path key
ro: Cheia de cale pretty

en: Access the Group overview page
ro: Accesați pagina de prezentare generală a grupului

en: Group UUID
ro: UUID de grup

en: The user you want to make a member
ro: Utilizatorul pe care doriți să-l faceți membru
